Delia Owens írónőt 2019-ben sikerkönyve, az Ahol a folyami rákok énekelnek tette egy csapásra világszerte ismertté. A könyv sikerének egyik kulcsa a különleges karaktere. Miből meríthette az írónő az ihletet?
Hasonlóságok Delia Owens és főhőse között
Delia Owens élettörténete sem szokványos, nem véletlen tudta megalkotni Kya Clarkot és felfedezhetők hasonlóságok az írónő és főhőse között. 1949-ben született, tehát körülbelül egyidős Kya Clarkkal, az 50-es években „nőttek fel”. Az írónő és férje biológia szakos hallgatók voltak a Georgiai Egyetemen ahol zoolóigiát tanultak, majd a Kaliforniai Davis Egyetemen phd fokozatot szerzett etológiából. Így ugyanúgy ismerik a természetet mint Kya és Tate. Csak úgy mint a vadon is közös, ahol az írónő és férje is sok időt töltött, a Kalahári-sivatagban és Zambiában működtetettek egy vadrezervátumot. Később elváltak ekkora Delia visszaköltözött Amerikába , ott is sok állattal vette körül magát , farmokon, rezervátumokon. A biológiai tudományos fokozata megszerzése óta szakmai folyóiratokban publikál, az afrikai vadon élő állatok ökológiájáról. Ezen kívül alapítója Owens Wildlife Conservation Alapítványnak, amely keretében előadásokat tartott és részt vett a grizzly medve védelmére nyújtott erőfeszítésekben.
Delia Owens és a titokzatos gyilkosság
Az írónő, csak úgy mint főhőse is belekeveredett egy gyilkossági ügybe. Az elefántrezervátumban történt a gyilkosság amit Delia és Mark Owens működtetek. Mindent elkövettek, hogy megvédjék az állatokat fegyverrel felszerelt vadőrök segítségével, közéjük állt Mark is. Egy orrvadászt ismeretlen körülmények között megöltek, hogy ki volt a tettes máig homály fedi. A házaspár elhagyta Zambiát, mielőtt kihallgathatták volna őket és nem is tértek vissza. Jeffrey Goldberg újságíró viszont súlyos vádakat fogalmazott meg, véleménye szerint Mark Owens első házasságából való fia volt az elkövető, amit persze Owensék tagadtak.